KONST / Litografier / Färglitografi 15936138
nr 1593 6138
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Nypon i bunke. Signerad, numrerad 240/360, daterad -85. Färglitografi, bildmått: 34x49 cm, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 januari 2024
kl 20:21:57
29/1 18:15:13
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås